OK

Kontaktujte nás: 603 467 087 | zkraslovacispolekmzany@seznam.cz

Zkrášlovací spolek Mžany organizuje podzimní akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Pojďme společně uklidit naše obce a jejich okolí. Sraz v 9,00 hodin:

• za budovou OÚ ve Mžanech
  • u zastávky ve Stračovské Lhotě
  • na návsi v Dubu.

S sebou dobrou náladu, pracovní rukavice a pevnou obuv. Kontaktní osoba: Milan Frydrych, tel. 603 467 087, email: zkraslovacispolekmzany@seznam.cz. Odvoz odpadu zajistí SUS KHK Hořice.

Ukliďme svět, ukliďme Česko 21.9.2019

• 30 Lis 2020

Vánoční výzdoba 2020

Aktivní členové Spolku se postarali během posledního listopadového víkendu o tradiční vánoční výzdobu před budovou Základní školy ve Mžanech. Kromě ozdobeného vánočního stromu postavili i tradiční betlém.

• 04 Led 2020

Výtěžek Tříkrálové sbírky

Během „Tříkrálové sbírky“ dne 4.1.2020 v obcích Mžany ,Dub a Stračovská Lhota bylo celkem vybráno 18.577 Kč. Všem, kteří přispěli a Tříkrálovou sbírku pomohli zrealizovat děkujeme!

• 23 Pro 2019

Nová učební pomůcka - model kostry - Dar od Zkrášlovacího spolku

Od Zkrášlovacího spolku Mžany obdrželi žáci základní školy ve Mžanech pod stromeček novou pomůcku do přírodovědy a prvouky – model kostry člověka v životní velikosti. Žáci si model se zaujetím sami sestavili a už se těší na projektový den zaměřený na “základy první pomoci a stavbu lidského těla”, který připraví odborníci z praxe – lektoři: Doc. MUDr. V. Koblížek a MUDr. D. Pražák – absolventi základní školy ve Mžanech.

• 22 Pro 2019

Tříkrálová sbírka ve Mžanech se uskutzeční 4. ledna 2020

Sbírka ve Mžanech se uskuteční 4. ledna 2020. Akci pro charitu v našich obcích zajišťují členové Zkrášlovacího spolku Mžany. Výtěžek pro Královéhradecko bude rozdělen pro hospicová péče, která umožňuje umírajícím trávit poslední chvíle v domácím prostředí, kamenný lůžkový hospic ve Stěžerách, odborné sociální poradenství prostřednictvím Poradny Domácí hospicové péče a Poradny pro lidi v tísni, provozně technické zázemí a vybavení pro sociální a zdravotní služby OCH HK, pečovatelská služba regionu Královéhradecko a Třebechovicko.

• 19 Pro 2019

Betlémské světlo v sobotu 21.12.2019 v 17 hod. ve Mžanech

V sobotu 21.12.2019 v 17 hod. bude dovezeno Betlémské světlo k „Božím mukám“ ve Mžanech před areálem ZAS Mžany. Občané si mohou Betlémské světlo na tomto místě  připálit. Betlémské světlo u „Božích muk“ bude trvale k dispozici do 24.12.2019.

• 26 Lis 2019

Rozsvěcení vánočního stromu v Mžanech 2019

Zkrášlovací spolek Mžany, Obec Mžany a Kulturní spolek Kaštánek vás zvou v neděli 1. prosince 2019v 17 hodin na Rozsvěcení vánočního stromu před Mateřskou školou ve Mžanech.

• 05 Lis 2019

Mžany pomáhají - DEN ZA OBNOVU LESA

Nenápadné, avšak vytrvalé změny klimatu, kúrovcová kalamita a stále velmi vysoká úroveň znečištění ovzduší. To vše jsou problémy, které bohužel chystáme svým potomkům. Přírodě však lze pomoci, zejména rozumné zalesňování dokáže mnohé napravit. Proto přišel na konci roku 2019 podnik Lesy ČR se zcela unikátní dobrovolnickou akcí nazvanou DEN ZA OBNOVU LESA. Během jediného dne 19.října od 10 do 16 hodin na čtrnácti, odborníky předem určených, místech naší země tisíce dobrovolníků sázeli malé stromky. Pod odborným dohledem lesníků šlo zejména o různé druhy listnatých sazenic, z menší části i suchu odolné jehličnany.

• 07 Říj 2019

Den za obnovu lesa

Zkrášlovací spolek Mžany se zúčastní v sobotu 19.10.2019 celorepublikové akce DEN ZA OBNOVU LESA. Sraz v 8:00 za OÚ Mžany. Akce je vhodná pro děti i dospělé. Pojedeme sázet do Rokytnice v Orlických horách - Panské Pole.

• 02 Říj 2019

Ukliďme svět, ukliďme Česko

V sobotu 21.9. se do slunečného rána probudila skupinka občanů Mžany a Stračovské Lhoty poněkud dříve. V 9 hodin se sešli k pozimímu pokračování úspěšné akce Ukliďdme Česko. Protože se v našich obcích tato aktivita ve své jarní variantě shledala s úspěchem již tři roky po sobě, rozhodli jsme se využít i této příležitosti k tomu se sejít a udělat něco pro svoji zemi.

archív